Domů / Novinky / Ženy ženám: Menstruační kalíšek Mooncup
Odběr novinek

Ženy ženám: Menstruační kalíšek Mooncup

Ženy ženám: Menstruační kalíšek Mooncup - KupKosmetiku.cz    Žena během plodného období svého života spotřebuje cca 11 000 kusů vložek nebo tampónů. Toto množství představuje enormní ekologickou zátěž pro přírodu a ekonomickou pro ženu samotnou. Navíc klasické hygienické potřeby nejsou pro samotné vaginální prostředí často to nejlepší. I proto jsou stále populárnější menstruační kalíšky. Jedním z nich je Mooncup®.

Mooncup® je první menstruační kalíšek vyrobený z měkkého lékařského silikonu, který vytvořily samotné ženy jako pohodlnou, bezpečnou a ekologickou alternativu k tampónům a hygienickým vložkám. Značka byla založena ve Velké Británii v roce 2002 a kromě stoupající obliby uživatelek sklidila i řadu ocenění. V roce 2013 získala např. zdravotnickou Cenu za nejlepší toaletní produkt, o pět let dříve pak ženskou Cenu za Etický byznys. Mooncup® je vyvinutý, vyráběný, prodávaný a řízený ženami a nekompromisně dodržuje nejen etické zásady, ale také dbá na ekologickou šetrnost. Není žádným tajemstvím, že tampóny a vložky obsahují chemikálie jako absorpční gely, bělidla (např. chlor!) a parfémy a jsou vyrobené mimo jiné i z buničiny a umělé hmoty. V přírodě tak jejich celkové rozložení zabere několik století. Hlavním důvodem obliby menstruačního kalíšku je ale také ohleduplnost vůči vlastnímu tělu, praktičnost a ekonomická stránka.

Návod k použití? Je to snadné

Používání kalíšku se zpočátku může zdát obtížné a někomu i nehygienické, avšak spokojených uživatelek neustále přibývá a díky jejich pozitivním zkušenostem dává kalíšku šanci více a více žen. U kalíšku jde skutečně pouze o zvyk. V dnešní uspěchané době hledají ženy a dívky pohodlné řešení, které je zároveň šetrné k jejich tělu, přírodě i peněžence. Tuto možnost představuje právě menstruační kalíšek Mooncup.

Britský Mooncup® se vyrábí v čiré variantě (i to je ekologičtější přístup k výrobě) a ženy si mohou vybrat ze dvou velikostí, menší B a větší A.

Velikost B (before) je doporučována ženám mladším 30 let, které ještě neprodělaly vaginální porod.

Velikost A (after), která má o 3 mm větší průměr, je určená ženám starším 30 let a také ženám, které již prodělaly vaginální porod, bez ohledu na věk.

Kalíšek Mooncup® funguje na bázi lehkého podtlaku, který udrží kalíšek uvnitř (níže než klasický tampon) a menstruační krev pouze sbírá, nic neabsorbuje (jako je tomu u tamponů). Umožní tak menstruační krvi stékat do kalíšku bez zápachu, který je běžný při použití vložek (právě proto bývají často parfémované). Kalíšek se nejprve složí a po vložení do vagíny se rozvine a tekutinu zde sbírá až 8 hodin. Při vyjmutí se stlačením spodní části uvolní podtlak a kalíšek je možné vyjmout. Poté je nutné jej omýt čistou vodou nebo otřít a je připraven k dalšímu použití. Po skončení menstruace je vhodné kalíšek vyvařit a poté skladovat v přiloženém bavlněném sáčku až do další menstruace. Při správné péči kalíšek uživatelce vydrží cca 5-7 let! Peníze tím pádem neházíte do koše v podobě použitých hygienickách potřeb. Už víte, co si místo nich koupit?

 

PĚT DŮVODŮ, PROČ VYZKOUŠET MENSTRUAČNÍ  KALÍŠEK MOONCUP®:

1. Na rozdíl od tamponů tekutinu neabsorbuje, ale sbírá, tudíž nedochází k vysoušení sliznice. Navíc až třetina tekutiny, kterou absorbuje tampon je ochranná vrstva zajištující správné pH vaginální sliznice a chránící před infekcemi a kvasinkami.

2. Jeden kalíšek vydrží roky a náklady na pořízení se rovnají ceně běžných hygienických potřeb na dobu 3 měsíců.

3. Je znovupoužitelný, čímž se redukuje množství odpadu. Každá žena použije za svůj život cca 11 000 ks tamponů nebo vložek, které poté končí na skládkách nebo v moři. Naopak kalíšek Mooncup® má životnost několika let a potřebujete jen jeden.

4. Kalíšek posbírá až 3x více tekutiny než tampon. Jelikož nemá šňůrku, je velmi diskrétní (stopka se dá zkrátit podle vašeho přání) a je vhodný na sportování, cestování, plavání i na noc. Navíc odpadá potřeba nosit s sebou neustále vložky a tampony.

5. Pokud je kalíšek správně zaveden, žena ho uvnitř vůbec necítí. Zavádí se níže než tampon a díky velmi jemnému a měkkému lékařskému silikonu je jeho použití velmi pohodlné.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail