Domů / Novinky / TRÁPÍ VÁS SUCHÁ KŮŽE?
Odběr novinek

TRÁPÍ VÁS SUCHÁ KŮŽE?

TRÁPÍ VÁS SUCHÁ KŮŽE?  - KupKosmetiku.cz    Nejste sami. S potížemi související se suchou pokožkou přichází na „kožní“ až 40 procent pacientů.

Na suchost pokožky má vliv řada faktorů včetně počasí (chlad, UV záření), životní prostředí a zdravotní stava. Pokud se ale nejedná o onemocnění jako atopický ekzém, lupénka a další diagnózy související se suchou pokožkou (jejichž příčiny jsou zánětlivé či patologické), kvalitní dermopéče si dokáže se suchou kůží poradit.

Suchá, velmi suchá, extrémně suchá   

Jde v zásadě o stupnici stoupajícího utrpení. Suchá pokožka je nedostatečně hydratovaná, což se projevuje mírným napětím až zhrubnutím. Řadu z nás tento problém trápí zejména v oblastí loktů, nohou a rukou.

Další ztrátou vlhkosti pak kůže hrubne, má šupinatý vzhled a praská. Tuto nepěknou nadílku umocňuje ještě svědění. V tomto případě už mluvíme o velmi suché pokožce.

Pokud ji neposkytneme dostatečnou péči, stává se z ní dokonce extrémně vysušená pokožka. Ta bývá často velmi šupinatá, extrémně hrubá a extrémně popraskaná. Extrémní jsou i pocity napětí a svědění. Co s tím?

Mazat, mazat, mazat   

Řada z nás se v péči o suchou pokožku setkává s tím, že běžná hydratační péče v podobě výrobku typu „tělové mléko pro suchou kůži“ nemá žádný efekt. Různé přírodní oleje včetně kokosového mohou pomoci, ale jejich aplikace je poněkud náročná a nepraktická. Aby vytvořili potřebný film musí je člověk vtírat do pokožky, na níž jsou ještě kapičky vody, jinak se do kůže nevsáknou. Ovšem i když se směs oleje a vody povede zatřít, je třeba zase čekat než ji pokožka vstřebá, abychom si nesetřely mastnější film oblečením. Proto nabízí řada firem řešení v podobě olejů, které mají jak přírodní složky, tak i vhodné transportéry, které je do pokožky dostanou.

Sušenky a machři

Vynikající ohlas u zákaznic po celém světě má například jihoafrická značka Bi-Oil. V rámci svého pečujícího oleje přišla s přelomovou ingrediencí PurCellin Oil, která mění celkovou konzistenci složení. Díky ní je olej lehký a nemastný, což zajišťuje, že se vitamíny a rostlinné extrakty snadno vstřebávají. Složení výrobku Bi-Oil pečující olej je kombinací rostlinných extraktů z měsíčku, levandule, rozmarýnu a heřmánku a vitaminů A a E. Cenami ověnčený produkt mimo jiné výborně funguje na dehydratovanou pokožku, zmírňuje vrásky a redukuje nestejný odstín pokožky. Zákaznice v diskuzích si jej pochvalují i na celulitidu.

V současné době je nabídka výrobků pro suchou kůži tvořena mléky, krémy a tělovými másly. Tyto výrobky jsou vyráběny z vody (obvykle ji obsahují 70%), která se velmi rychle odpaří. V laboratořích značky Bi-Oil proto hledali vědci nový způsob ošetření suché kůže s minimálním množstvím vody. Výsledkem je novinka Bi-Oil gel pro suchou kůži. Ten obsahuje vody jen 3%, což je dostatečné množství pro rozpuštění zvhlčovadel, zbytek výrobku pak tvoří proslavený pečující olej Bi-Oil. K jeho osvědčeným složkám však přibylo ještě bambucké máslo a další oleje.

100% aktivní

Vzniklý Bi-Oil gel pro suchou kůži pokožku hydratuje a zároveň zabraňuje dalšímu úniku vlhkosti. Navíc je vhodný i pro citlivou pokožku, je nekomedogenní a bez přidané parfemace. „100% osob po dvou týdnech zaznamenalo zlepšení stavu kůže, přičemž zlepšení bylo téměř trojnásobné oproti druhému dni studie,“ uvádí americká Thomas J. Stephens & Associates, která výrobek v rámci severoamerického kontinentu zkoumala v loňském roce. Ještě o rok dříve přišla další nezávislá, tentokráte britská instituce Ayton Global Research, Somerset, s podrobnými výsledky testování z nichž vyplynulo, že 96% osob souhlasilo, že stačí malé množství pro viditelný výsledek a 92% osob zaznamenalo po nanesení okamžitý pocit hydratace.

Pokud vás beznadějně trápí suchá pokožka, je tu tedy další produkt, který stojí za to vyzkoušet. Navíc jej některé eshopy nabízejí nyní za zvýhodněnou cenu.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail