Domů / Novinky / Péče o dětské vlásky
Výrobci
Odběr novinek

Péče o dětské vlásky

Péče o dětské vlásky - KupKosmetiku.cz    Víte co nepodcenit a jak zatočit se šupinatou pokožkou?

Hurá! Vašemu miminku konečně začaly růst vlásky. S radostí ale přichází i starost – jak o dětské vlásky a pokožku hlavy pečovat? Vše, co byste měla vědět, najdete tady.

 

První měsíce

V prvních měsících života mají miminka většinou jen pár jemných vlásků. Pokud jste začala pátrat po vhodném šamponu, zpomalte! Tyto vlásky stačí umývat jen vodou, a to maximálně jednou až dvakrát týdně. Při sušení stačí vlásky jemně vysušit ručníkem. Dávat přitom musíte především na to, abyste nedřela pokožku a nezpůsobila tak její podráždění.

 

Čas na šampon

Šampon se u dětí začíná používat většinou od půl roku jejich života. Každé miminko je ale jiné, záleží proto hlavně na tom, jak dlouhé vlásky už má a zda se mu začínají mastit. Při výběru správného přípravku buďte velmi obezřetná. Sahat byste měla vždy po přípravku, který pečuje i o citlivou pokožku hlavy. Oříškem může být také štípání očí – většina dětských šamponů je ale vytvořena právě tak, aby byly velmi šetrné a nepálily. Zvolit můžete Sebamed dětský šampon, který pečuje jak o vlásky, tak i o citlivou pokožku hlavičky. Díky tomu minimalizujete riziko vysoušení a podráždění, a naopak podpoříte zdraví pokožky hlavy a růst zdravých vlásků.

 

Šampon máme, a co dál?

Otázkou stále zůstává, jak často vlásky mýt a zda o ně ještě nějak více pečovat. Tady vždy záleží na tom, jak husté vlásky vaše dítko má, a jak často se mu špiní. Většina maminek zůstává u intervalu 1–2x týdně. Kromě šamponu je dobré používat také dětský hřebínek se zakulacenými zoubky, který vlásky dobře rozčeše ale zároveň je velmi šetrný.

 

Starosti s vlasovou pokožkou – šupinky alias Seboroická dermatitida

Zatímco dětské vlásky jsou pro každou maminku radost, může k nim přibýt také jedna starost – Seboroická dermatitida neboli Seborea. Ačkoli název i samotný jev vypadají hrozivě, zachovejte klid. Seborea se objevuje několik týdnů po narození a projevuje se drobnými zarudlými šupinkami se žlutou krustou. V takovém případě je vždy dobré navštívit pediatra, který toto onemocnění diagnostikuje. U dětí do 6 měsíců se ve většině případech jen velmi šetrně odlupují ložiska. Důležité je vědět, že tato kožní nemoc nevymizí hned, obrňte se trpělivostí!

 

Jedna dobrá zpráva

Od 6 měsíce života je možné využívat před koupáním zábal s kyselinu salicylovou nebo pokožku promazávat olejíčkem, který se následně vyčeše a zbytky se smyjí. Po koupání je ještě dobré namazat slabou vrstvou krému. Na citlivou pokožku je vhodná kosmetická značka sebamed Baby, která se zaměřuje na jemnou dětskou kůže, která potřebuje speciální péči. Při hledání vhodné kosmetiky je dobré koukat po certifikátu ECARF, který značí, že je přípravek vhodný pro alergiky. Právě takový certifikát značka sebamed Baby má.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail