Domů / Novinky / Oslavte Den kůže se značkou Sebamed!
Odběr novinek

Oslavte Den kůže se značkou Sebamed!

Oslavte Den kůže se značkou Sebamed!  - KupKosmetiku.cz    I kůže má svůj svátek. Víte kdy?

Je to 5. května - toto datum bylo vybráno pro podobnost s přirozeným pH zdravé pokožky 5,5. Tuto hodnotu objevil zakladatel značky sebamed, dermatolog Heinz Maurer. Výhodnou nabídkou svých výrobků chce sebamed podpořit správnou péči o pokožku. 

Pouze zdravá pleť je krásná! 

Toto motto začal mladý Maurer razit už v roce 1952, kdy léčil lidi postižené ekzémem. Pacienty, kteří tehdy měli kvůli svým problémům zakázáno se mýt i po dobu 4-6. týdnů (!) Heinz Maurer doslova vysvobodil tím, že je začal koupat v přípravku bez obsahu alkalických složek. Úspěch jeho procedury byl ohromující, po umytí se postižená místa pokožky úplně zbavila podráždění a dehydratace. Maurerův objev, že pokožka má mírně kyselý povrch, tzv. kyselý ochranný plášť, který ji chrání před škodlivými vnějšími vlivy, dehydratací či bakteriemi nastartoval intenzivní a dlouhotrvající výzkum. Doktor Heinz Maurer dlouhá léta pracoval na tom, aby vyvinul mycí prostředek přizpůsobený fyziologickému pH zdravé pokožky. Značku lékařské kosmetiky sebamed založil v roce 1983.

Víte, jak se správně mýt?

Nyní už víme, že zdravá pokožka má již od dětství mírně kyselé pH. Používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím se začne přibližovat k neutrálnímu, které je ideálním prostředím pro choroboplodné organismy. Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla nebo „sprcháče“ obsahujícího alkalické složky (běžné má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny. U dětí a starších lidí je regenerační doba ještě delší. V jejím průběhu se zvyšuje riziko poškození pokožky, které se samozřejmě týká také lidí s velmi suchou kůží, jedinců se sklony k atopickým ekzémům či alergiků. Pokud patříte do některé z těchto skupin, měli byste výběru mycích prostředků věnovat zvýšenou pozornost. Máte citlivou nebo normální pleť? Postarejte se o její hydrataci po mytí vhodným krémem, aby byl doplněn tukový filtr pokožky. A tím nemyslíme jen obličej, ale i ruce a pokožku celého těla, zejména pak místa se sklonem k vysušování jako jsou lokty či kolena. Pohled na krabaté želví lokty oku opravdu nelahodí.

Co nabízí sebamed?

Produkty značky sebamed mají pH 5,5 a pokožka díky nim zůstává silná a plní svou základní funkci bariéry před nebezpečnými vnějšími vlivy. Díky řadě dalších vlastností a látek (jejichž použití vyplynulo z dlouholetých lékařských výzkumů) zůstává pokožka po použití lékařské kosmetiky sebamed krásná a bez podráždění. sebamed nabízí produkty pro mytí i péči o pokožku včetně deodorantů, šamponů a speciální řady pro problematickou i suchou pleť. Pokud chcete zůstat mladá a krásná, je tu řada s obsahem Q10 a na své si přijdou i muži.

Využijte akce Den kůže, kdy jsou všechny výrobky sebamed a sebamed Baby s výjimkou opalovací kosmetiky za poloviční cenu a vyzkoušejte některý z nich!  

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail