Domů / Novinky / Opalování bez rizika. Víme jak na něj!
Výrobci
Odběr novinek

Opalování bez rizika. Víme jak na něj!

Opalování bez rizika. Víme jak na něj! - KupKosmetiku.cz    Léto udeřilo v plné síle a pokožka našeho těla je vystavena extrémnímu slunečnímu záření. Na jaký problém si zaděláváme, pokud se před sluníčkem dostatečně nechráníme?

Jaká jsou rizika opalování?

Naše pokožka při vystavování slunečnímu záření ztrácí svou elasticitu a vlhkost a její vysoušení napomáhá tvorbě vrásek, což vede k předčasnému stárnutí kůže. Navíc v době, kdy se stále ztenčuje ozónová vrstva je sluneční záření nebezpečnější než dříve. Naše kůže si pamatuje každý paprsek slunce, který na ni dopadne a následky nadměrného opalování se mnohdy projeví až o několik let později. Za těžké poškození kůže může z velké části UV záření, které také narušuje naše imunitní funkce a přispívá ke vzniku zhoubných kožních nádorů. Ještě větší pravděpodobnosti vzniku nádorů přispívají ti, kteří se na sluníčku spálí. A pokud dojde k opakovanému spálení kůže, riziko vzniku rakoviny se dokonce stále zvyšuje. Proto je třeba se chránit opravdu kvalitními přípravky. Na výmluvu „Nebudu venku ani hodinku.“, nebo „Budu schovaný/á ve stínu, takže se nespálím.“ rovnou zapomeňte. Sluneční záření proniká do naší pokožky okamžitě při jejím vystavení a dokonce ve stínu, nebo pod mraky se můžeme spálit!

Jak se tedy chránit?

Ochrana před sluncem v nejlepším případě nezačíná v koupelně 30 minut před odchodem z domu. Minimálně dva týdny před tím, než se chystáme naši pokožku vystavit sluníčku, bychom měli zvýšit přísun beta-karotenu. Ten je hojně zastoupen například v mrkvi, ve špenátu nebo v meruňkách. Pokud se nechcete spoléhat jen na přírodní zdroje, můžete si pomoci kapslemi s obsahem beta-karotenu, které seženete v lékárnách nebo v drogerii.

 A teď už do koupelny! Minimálně 20 – 30 minut před odchodem z domu byste se měli natřít opalovacím přípravkem. Jakou intenzitu ochrany zvolit, záleží na fototypu vaší pleti. Pro velmi světlou až světlou pleť s tendencí ke spálení doporučujeme používat opalovací mléko nebo opalovací krém s ochranným faktorem SPF50. Pro tmavší typy pleti bez náchylností ke spálení, nebo při opakovaném vystavování se sluníčku postačí přípravky s ochranným faktorem SPF30. Je na Vás, zda si zvolíte krém, spray nebo mléko. Značka Sebamed vyrábí opalovací kosmetiku, která kromě UVA a UVB filtrů (které by měly být u kvalitních opalovacích přípravků samozřejmostí) je obohacena o vitamin E a panthenol, který předchází poškození pokožky a poruchám pigmentace. Za velké plus považujeme, že opalovací mléko ani sprej neobsahují žádné oleje, takže jsou snadno vstřebatelné a vhodné i pro mastnou a aknózní pleť.

Jednou to nestačí

I přesto, že je na etiketách opalovacích přípravků uváděna několikahodinová výdrž, doporučujeme vrstvy obnovovat v kratších časových intervalech. Platí pravidlo, že je lepší nanášet více tenkých vrstev než jednu silnou.

Péče „PO“

I přes veškerou ochranu před sluníčkem, kterou jste určitě nepodcenili, se musíte věnovat své pokožce i po opalování. Balzám po opalování zvláčňuje namáhanou pokožku a vysoký obsah přírodních lipidů poskytuje ochranu pružnosti pokožky. Je vhodný pro děti i dospělé, zanechává pokožku hebkou a jemnou a navíc pomáhá udržet opálení.

Všechny produkty Sebamed jsou s respektem k naší pokožce tradičně vyráběny s pH 5,5 a jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Veškerá opalovací kosmetika sebamed je vodě i písku odolná.

Pokud si nejste jistí, jakou ochranu před sluncem zvolit, udělejte si test, ve kterém zjistíte váš fototyp a tedy i doporučenou ochranu před sluníčkem.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail