Domů / Novinky / Jak vyzrát nad kazy a ušetřit za zubaře?
Odběr novinek

Jak vyzrát nad kazy a ušetřit za zubaře?

Jak vyzrát nad kazy a ušetřit za zubaře? - KupKosmetiku.cz    Dlouhé hodiny na zubařském křesle jistě nejsou příjemné ani vám, ani vaší peněžence. Jak se jim ale příště vyvarovat? Máme několik jednoduchých rad.

Také si pamatujete, když jste jako dítě měli strach ze zubařů? Ten může přetrvat až do dospělosti – především když přijde na placení. Máme pro vás proto několik tipů, jak se vyhnout vrtání a dalším nepříjemným zubařským zákrokům a zároveň i ušetřit svůj rozpočet. Protože co si budeme, taková hodinka na zubařském křesle může vyjít i na několik desítek tisíc. Pokud vás takových návštěv pak čeká víc, může vás to připravit i o všechny našetřené úspory. Přitom stačí, abyste změnili několik jednoduchých návyků nebo si třeba dali pozor při nákupu zubní pasty.

 

V čem je zakopaný pes?

Tajemství zdravých zubů spočívá v tom, jak dobře o ně po celý rok pečujete. Teď si možná říkáte, že tohle se vás netýká, že si čistíte zuby minimálně 2x denně pěkně svědomitě 2–3 minuty, nepřeháníte to se sladkým,… ale stejně vám zubař vždycky najde kaz nebo třeba zubní kámen? Chyba často vůbec není na vaší straně, ale naopak záleží na tom, jaký používáte kartáček nebo pastu. Zdraví zubů se totiž nejčastěji odvíjí od toho, zda máte zdravou zubní sklovinu – tedy ochrannou vrstvu zubu. Ta je však náchylná na kyseliny, které obsahují nápoje a jídlo. K její ochraně používá většina past fluorid, který však sklovinu neopravuje, ale vytváří na povrchu zubu nepravidelný, tvrdý, ale křehký povlak. Zuby tak nikdy nejsou před kazy v úplném bezpečí. Právě kvůli tomuto problému vědci vymysleli složku microRepair, která dokáže zubní sklovinu nejen chránit, ale také ji opravit.

 

micro cože? microRepair!

microRepair jsou krystaly obsahující mikročástice, které jsou složením velmi podobné zubní sklovině. Díky této podobnosti se mikročástice mohou trvale integrovat se zubní sklovinou a dentinem – podkladem celého zubu. Tato technologie je dokáže rovnoměrně a přirozeně opravovat, díky čemuž jsou zuby opět chráněné bez ohledu na to, jaké jídlo si zrovna dopřáváte. microRepair je navíc v porovnání s fluoridem naprosto bezpečný v jakémkoli množství, můžou ho proto bez obav používat také děti. Najdete jej v pastách značky BioRepair, které se specializují na různé problémy se zuby.

 

Zubní kazy nebo citlivé zuby? … stačí si vybrat tu pravou!

Většina kartáčků a zubních past je univerzální a nespecializuje se na žádný konkrétní problém. Každý člověk je však jedinečných a tak je to i s jeho zuby. Zatím co jiné trápí kazy, jiní si stěžují na citlivé zuby kdykoli se přiblíží ke studeným nebo naopak horkým potravinám. Sáhněte proto místo toho po speciálním produktu, který vyřeší váš konkrétní problém. Pokud patříte k první skupině, která i přes usilovné čištění trpí na zubní kazy, sáhněte po zubní pastě BioRepair ZP Total Protective Repair, která opravuje 100 % zubní skloviny a účinně působí proti bakteriím, čímž předchází tvorbě zubního kazu, plaku i kamene.

 

Pokud vás bolí zuby pokaždé, když si chcete dát zmrzlinu, ledovou kávu nebo naopak horkou polévku, neměla by vaší pozornosti uniknout zubní pasta BioRepair ZP Fast Sensitive Repair pro citlivé i extrémně citlivé zuby. Proniká totiž do poškozených zubů a díky již zmíněné technologii microRepair je pomáhá zacelovat. Díky tomu se citlivost zubů na horké či studené nápoje a jídlo sníží. Pastu lze také používat, pokud tomuto problému chcete předcházet. Značka BioRepair má past ještě více – je libo třeba bělejší zuby nebo speciální ochranu přes noc?

 

Je opravdu potřeba chránit i mléčné zuby?

Rozhodně ano! Mléčné zoubky sice okolo 6. roku dítěte vypadávají, i tak je ale důležité jejich čištění nepodceňovat. Čím dříve se dítko naučí o svůj chrup pečovat, tím lépe. Správné návyky si totiž přenese i do dospělosti a tím může předejít mnoha problémům. Kromě toho je zdraví mléčných zubů stejně důležité jako těch stálých – i je mohou postihovat kazy a bolestivé záněty dásní, které se musí řešit na zubařském křesle. Správným čištěním tak ušetříte mnoho nervů nejen dítkům, ale i sobě. Značka BioRepiar se snaží s prevencí u dětí pomáhat a nabízí hned několik past s různými příchutěmi, které jsou speciálně určené pro ty nejmenší. My doporučujeme dětskou zubní pastu Junior Strawberry, která zoubky účinně chrání před cukernatými kyselinami a tím i před prvními kazy. Bezpečná složka microRepair® posiluje dásně a jejich sklovinu, čímž napomáhá zdravému vývoji trvalých zubů. Jahodovou příchuť si navíc děti zamilují a z čištění se jednodušeji stane oblíbená denní rutina.

 

A co starší děti?

Dětem se mezi 6. a 12. rokem vyvíjí stálý chrup, který už potřebuje jinou péči než ten mléčný. Zároveň by je ale dospělácká, často pálivá mentolová pasta, mohla od čištění spíše odradit. Tady doporučujeme sáhnout po jemné mátové pastě BioRepair ZP Junior. Ta poskytuje spolehlivou ochranu rostoucí zubní sklovině a chrání ji před trhlinami. Kromě toho pomáhá udržovat nejen zdraví chrup, ale i dásně. A vhodná je dokonce i pro zuby s rovnátky.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail