Domů / Novinky / Jak na zdravé opalování u dětí?
Odběr novinek

Jak na zdravé opalování u dětí?

Jak na zdravé opalování u dětí? - KupKosmetiku.cz    Připravte se na léto ještě dříve, než naplno udeří!

Jaká jsou rizika opalování?

Sluneční záření je nebezpečné pro každou pokožku. Při vystavování slunečním paprskům totiž ztrácí svou elasticitu a vlhkost a její vysoušení napomáhá tvorbě vrásek, což vede k předčasnému stárnutí kůže. Navíc v době, kdy se stále ztenčuje ozónová vrstva, je sluneční záření nebezpečné více než kdy dřív. Lidská kůže si pamatuje každý paprsek slunce, který na ni dopadne, a následky nadměrného opalování se mnohdy projeví až o několik let později. Za těžké poškození kůže může z velké části UV záření, které také narušuje naše imunitní funkce a přispívá ke vzniku zhoubných kožních nádorů. Ještě větší pravděpodobnosti vzniku nádorů mají ti, kteří se na sluníčku spálí. A pokud dojde k opakovanému spálení kůže, riziko vzniku rakoviny se dokonce stále zvyšuje.

Dětská pokožka je na slunce ještě více náchylnější! Je totiž tenčí a na UV záření citlivější, protože se mu kvůli nedostatečnému množství melaninu nedokáže dostatečně bránit. Spálení v dětském věku nastává rychleji a riziko rakoviny kůže v pozdějším věku zvyšuje dvojnásobně. Vždy je potřeba jejich pokožku chránit, a to i ve chvílích, kdy si říkáte: „nebudeme venku ani hodinku,“ nebo „budeme schovaní ve stínu, takže se spálení nehrozí“. Sluneční záření totiž proniká do lidské pokožky okamžitě při jejím vystavení a spálit se můžeme i ve stínu!

Jak chránit citlivou dětskou pokožku?

Obecně platí jeden základní fakt – největší riziko spálení je mezi 11. a 15. hodinou. V té době bychom měli děti nechávat ve stínů a nevystavovat je přímému slunečnímu záření. Po celý den je pak důležité jejich pokožku chránit opalovacím krémem. Jak ale vybrat ten správný? Důležité je koukat především na ochranný faktor. Tady je pravidlo naprosto jasné – čím větší, tím lepší. U dětí by se měl používat SPF 50 nebo SPF 50+. Koupí produktu s takto vysokým faktorem ale ještě nemáte vyhráno.

Jak vybrat ten správný opalovací krém?

To, že najdete opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50 ještě neznamená, že je vhodný i pro vaše ratolesti. Dětská pokožka se od té dospělé v mnohém liší, je mnohem citlivější a náchylnější. Proto je nejlepší vybírat opalovací krém přímo určený pro ně. Chybu rozhodně neuděláte, pokud sáhnete po značce sebamed Baby. Její opalovací přípravky totiž obsahují vitamín E a B5, které efektivně chrání pokožku proti slunci a zároveň přispívají k ochraně a regeneraci buněk. Sáhněte třeba po Dětském opalovacím mléku SPF 50, který se snadno nanáší a nezanechává bílé stopy ani pocit mastnoty. A pokud máte raději opalovací přípravky ve spreji, sáhněte po Dětském opalovacím spreji SPF 50. Ať už si vyberete jakýkoli z jejich opalovacích přípravků, můžete si být jista, že nešlápnete vedle. Kosmetická značka sebamed Baby je totiž výborně snášena citlivou dětskou pokožkou a vyhovovat bude i těm, kteří nemají rádi parfemované opalovací přípravky – všechny produkty totiž existují i ve variantě bez parfemace.

 

Jednou mazat nestačí

I přesto, že je na etiketách opalovacích přípravků uváděna několikahodinová výdrž, doporučujeme vrstvy obnovovat v kratších časových intervalech. Platí pravidlo, že je lepší nanášet více tenkých vrstev než jednu silnou. Pokud se navíc chystáte k vodě, po kontaktu s vodou vaše dítko znovu namažte, i kdyby opalovací krém hlásal, že je voděodolný.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail