Domů / Novinky / Jak na velmi suchou pleť? Zkuste močovinu
Výrobci
Odběr novinek

Jak na velmi suchou pleť? Zkuste močovinu

Jak na velmi suchou pleť? Zkuste močovinu  - KupKosmetiku.cz    Suchá pokožka s náběhem na atopický ekzém trápí stále větší procento populace. Týká se to i vás?

Zatímco v létě může zlepšit stav pleti kombinace sluníčka a mořského vzduchu, se sychravým počasím se problémy opět zhoršují. První projevy suché pokožky, jako je nepříjemné pnutí, svědění a pálení, velmi snadno přejdou v ještě méně příjemnější příznaky: začnou se objevovat šupinky a tzv. efekt hadí kůže. Pokud se rozhodnete aktivně svůj problém řešit, může nastat nepříjemná fáze neefetkivní péče. Jinak řečeno střídáte jeden přípravek za druhým bez valného výsledku. Peníze lítají komínem a problémy se stupňují. Co s tím?

 

Čůrej sem a čůrej tam!  

Ale jak na ní, aby člověk nebyl frustrovaný, ale krásně vláčný – to už může být pro majitele extrémně suché pokožky problém. Pokud nepatříte k těm, kterým stačí namazat si ruce, obličej či jinou problematickou část těla „obyč krémem z drogérky“, vyzkoušejte tzv „lékárenskou“ kosmetiku  - s UREOU. Český termín této složky zní už méně sexy, ale funguje úplně stejně: močovina. Pokud s ní nemáte zkušenosti, tak je asi nejdůležitější info, že tuto látku jde již zakoupit v příjemném kosmetickém produktu a hezky lékárensky vypadajícím balení. Připadá Vám to jako samozřejmost? Zaplaťpánbůh. Starší exematici z generace X by Vám mohli vyprávět, jak jim léčitel doporučil potírat si problematická místa vlastní močí. A že to pomohlo.

 

Hledej, hledej….

Močovina, známá také pod pojmem urea, je organická sloučenina, která se nachází v těle každého savce. Vytváří se po metabolizaci bílkovin a následně se vylučuje z těla v moči a potu. To samo o sobě nezní moc dobře. Přu vší úctě k veškeré biokosmetice, buďme rádi, že pěkně vědecky v laboratoři byla vytvořena i močovina syntetická. Právě ta se používá do kosmetických produktů.   

Proč je ale právě močovina tak oblíbená? Protože udržuje pleť hydratovanou, zamezuje ztrátě vlhkosti a působí dokonce proti známkám stárnutí. Při vyšších koncentracích navíc mění strukturu pokožky a napomáhá lepšímu pronikání účinných látek do vrstev pokožky. Díky tomu všemu dokáže být prevencí před suchou pokožkou, ale i rychlou pomocí ve chvílích, kdy již cítíme pocit pnutí nebo se nám kůže začíná loupat. Tuto složku dnes navíc najdeme nejen v krémech na obličej, tělo, nohy, ruce, ale například i v šamponech.

 

Hurá! Urea!  

Při výběru té správné kosmetiky s ureo vám mohou pomoci i jiné ukazatele než rada vypočítavého prodejce nebo recenze na netu. Kvalitní kosmetika má různá ocenění nebo certifikáty, které  jeji kvalitu zpečeťují. To je příklad řady Urea od značky sebamed, která se pyšní certifikátem ECARF, který vydává Evropské centrum pro výzkum alergií. Dostává se na základě studií a splnění podmínky: „vhodné pro alergiky.“ Produkty a služby jsou zkrátka a dobře certifikovány, když prokazatelně zlepšují kvalitu života alergiků.       

Urea péče od Sebamedu byla speciálně uzpůsobena pro extrémně suchou kůži a vhodná je i pro osoby trpící atopickém ekzémem a diabetiky. Jejím velkým plusem je i fakt, že neobsahuje minerální oleje, je bez silikonů a barviv. Sebamed má navíc produkty pro péči od hlavy až po paty. .

Obličej:

Na suchou pleť v obličeji je nejlepší Zklidňující krém na obličej sebamed UREA, který obsahuje aktivní látky rostlinného původu z tygří trávy podporují syntézu kolagenu zajišťujícího pružnost pokožky. Ve složení je také bisabolol (výtažek z heřmánku) poskytující úlevu od svědění.

Tělo:

Na tělo se doporučuje používat sebamed UREA Regenerační tělové mléko, která kromě intenzivní hydratace a zjemnění pokožky poskytuje rychlou úlevu při loupání, pnutí kůže a svědění. Močovina také podporuje odlupování kůže pro hladší pokožku.

Ruce, nohy, vlasy….

Na ruce má sebamed ZKLIDŇUJÍCÍ KRÉM a na nohy REGENERAČNÍ KRÉM. Suchou pokožku hlavy obslouží ZKLIDŇUJÍCÍ ŠAMPON, který díky speciálnímu složení obnovuje rovnováhu vlhkostí vlasů i pokožky na hlavě. Všechny tyto produkty mohou využívat navíc i ti, které trápí suchá pleť s akné.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail