Domů / Novinky / Bylinky v dětské kosmetice? Ano, ale…
Odběr novinek

Bylinky v dětské kosmetice? Ano, ale…

Bylinky v dětské kosmetice? Ano, ale… - KupKosmetiku.cz    Tohle byste měla vědět, než začnete vyhledávat pro sebe i své ratolesti produkty s přírodním složením a bylinkami

Co víme o síle bylinek?

Bylinky jsou tu s námi již dlouhá staletí, naše prababičky je sbíraly a sušily kvůli výrobě mastí, léků i čajů. Na dlouhou tradici dnes navázalo mnoho kosmetických firem při výrobě jejich produktů. Nespornou výhodou je, že díky našim předkům již dlouho víme, co bylinky opravdu dokáží, jaký vliv na naše tělo mají a jakou bylinku použít při problémech s akné a jakou při problémech se zarudnutím pokožky. Díky jejich užití se navíc vyhneme chemickým látkám a konzervantům, což tělo rozhodně uvítá.

 

Jedno velké ALE

I když známe všechny zázračné účinky té či oné bylinky, nikdy nevíme, jak sedne právě našemu tělu, každý lidský organismus je totiž unikát. Dnešní doba se od dob minulých životním stylem velmi proměnila, je uspěchanější a zvyklá na mnoho přípravků obsahující chemii. Hrozí nám tak mnoho civilizačních chorob včetně alergií. Při používání přírodní kosmetiky je tak potřeba obezřetnost. I přesto se ale kvůli nesporným výhodám vyplatí přírodní kosmetiku vyzkoušet a vymanit se tak alespoň částečně ze spárů chemického průmyslu.

 

A co děti?

Přírodní kosmetika s bylinkami zažívá velký boom i v dětské kosmetice. Snese ji ale citlivá dětská pokožka? Rozhodně ano. Vždy je ale potřeba mít na paměti, že ani našemu dítku nemusí některá přírodní složka sednout. Je proto vhodné zavádět tento typ kosmetiky postupně, v menším množství.

 

Zázračná síla měsíčku

Měsíček lékařský neboli Calendula Officinalis se v lidové medicíně využívá odnepaměti. Oblíbený byl vždy především díky svým hojivým a regeneračním účinkům – na jizvy či jinak poškozenou kůži byla mast z měsíčku jasnou volbou. Maminky po něm nejčastěji sahají především kvůli jeho jemnosti a šetrnosti, díky které je vhodný i pro novorozence. Oblíbená kosmetická značka sebamed Baby má dokonce celou řadu s výtažkem z měsíčníku. Ta potěší všechny maminky, které se chtějí vyvarovat škodlivým chemickým látkám a dopřát svým dětem to nejlepší již od jejich útlého věku. Její dětská péče s měsíčkem je vhodná i pro velmi citlivou kůži včetně té s atopickým ekzémem. Bát se nemusíte ani zmíněných alergií, je totiž hypoalergenní, což dokazuje certifikát ECARF, který se dostává na základě studií a splnění podmínky: „vhodné pro alergiky“.

 

Řada sebamed Baby s měsíčkem je maminkami velmi vyhledávaná především kvůli tomu, že neobsahuje žádné škodlivé látky jako jsou alkalické složky, konzervanty nebo barviva. Efektivně zklidňuje a regeneruje podrážděnou a poškozenou kůži a poskytuje jí intenzivní hydrataci. Navíc má oproti ostatním produktům opravdu vysokou koncentraci samotného měsíčku, přičemž je ale hypoalergenní. Není divu že v masivním testování samotnými maminkami dostala řadu ocenění – například certifikát kvality na oblíbeném  emimino.cz

 

Koupání

Pro to je ideální Sebamed Baby s měsíčkem dětská mycí emulze extra jemná, která velmi šetrně čistí citlivou dětskou pokožku. Používat ho můžete i na podrážděnou pokožku a mytí jemných dětských vlásků.

 

Mazání

Sebamed Baby s měsíčkem dětské tělové mléko je ta správná volba. Pečuje o citlivou dětskou pokožku, zklidňuje podráždění a začervenání. Je to díky kombinaci účinných složek s olejem ze sladkých mandlí.

 

Pokud vám vyhovuje spíše jeden univerzální krém na všechno je tu Sebamed Baby s měsíčkem dětský ochranný krém na obličej a tělo s měsíčkem 8%. I ten zklidňuje podrážděnou a začervenalou kůži. Obsažené lipidy založené na rostlinných olejích pomáhají chránit citlivou dětskou kůži. Výtažek z měsíčku významně přispívá k prevenci a zmírnění podráždění a regeneraci poškozené kůže.

 

Zase ty opruzeniny

Měsíček lékařský pomáhá efektivně chránit před podrážděním a začervenáním. To může vést až k opruzeninám.  Tady pomůže sebamed Baby s měsíčkem dětský krém na opruzeniny. Díky nim už opruzeniny nebudou takový opruz – pro vašeho mrňouska i pro vás!

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail