Domů / Novinky / Plavková sezóna nezačíná jen nám, ale i kvasinkám
Výrobci
Odběr novinek

Plavková sezóna nezačíná jen nám, ale i kvasinkám

Plavková sezóna nezačíná jen nám, ale i kvasinkám - KupKosmetiku.cz    Koupaliště, bazény, plovárny…A pro mnohé z nás v těsném závěsu za jejich návštěvou i problémy „tam dole“. Řeč není o tvrdých patách nebo chlupatých tříslech, ale kvasinkové infekci, vaginální mykóze a s tím souvisejícím „syndromem mokrých plavek“. Jak se jim vyhnout?

„Výskyt kvasinkových infekcí je v létě dvakrát vyšší,“ potvrzuje gynekoložka Kamila Žižková. Je to logické. Kvasinky milují vlhká, teplá místa a tím, že se více potíme nebo nesundáváme mokré plavky jim v našem lůně vytváříme ideální životní podmínky. Jaká jsou tedy pravidla klidu a míru v oblasti intimních partií? Po koupání bychom se měli vždy vysprchovat, vyměnit si plavky a na další použití bychom je měli minimálně přeprat v čisté vodě.

Pokud vám to připadá jako plážová ztráta času, uvědomte si, že nošením mokrých plavek, nedostatečným pitným režimem nebo dlouhodobým zadržováním moči si můžete zadělat i na zánět močových cest. A o takového společníka na dovolené určitě žádná z nás nestojí.

Vulva nebo vagina?

Nejen kvasinky nepohrdnou dobrým bydlem v prostorách našich intimních partií. Obecně zejména stojaté vody jsou plné bakterií - a mnohdy i spousty dalších nelibých věcí. Což znamená, že pokud nakombinujeme koupání v rybníce se špatnou péčí o intimní partie, může dojít k přemnožení těchto bakterií i ve vagíně. A problémy jsou na světě. Další zásadní informace spadá do slovníčku pojmů: vagína není vulva. Vulva je zevní část ženského pohlaví, zjednodušeně: to, co vidíme. A vagina je ten vnitřek. Jak o tuto božskou kombinaci orgánů pečovat bohužel většina žen, dívek, babiček a lolitek stále neví. Osvěta se prostě ještě nedostala do světa.  

Pravidlo č. 1.: Žádné mýdlo

Vagína má samočistící funkci, a proto do ní žádné mýdlo ani voda nepatří. Zásahem do jejího prostředí si ženy zadělávají na problémy. Instrukce typu “omývejte vagínu“ jsou zásadně špatně. „Hovoříme-li o běžné intimní hygieně, týká se vulvy, jejíž součástí je poševní vchod a konečník. Údržbou těchto částí vlastně nepřímo chráníme i vagínu, aby se do ní žádné bakterie a nečistoty nedostaly,“ upřesňuje MUDr. Žižková. „Hlavní je používat přípravky určené přímo k intimní hygieně s upraveným pH. Zásadní je nepoužívat obyčejná mýdla, která narušují vaginální pH a vytvářejí tak příznivé prostředí pro bakterie a kvasinky,“ nabádá lékařka.

Pravidlo č. 2: pH 3,8 

“Vaginální mikroflóra  -jejíž součástí je např. všeobecně známý Lactobacillus- je ochrannou bariérou vagíny jen v případě, když je schopná vytvářet ochranné kyselé prostředí. Jeho hodnota- tzv. pH -se pohybuje mezi 3,8-4,2, “vysvětluje MUDr. Kamila Žižková. Používáním obyčejných mýdel, která jsou zásaditá, tuto bariéru narušujeme. Vzniklé zásadité prostředí je pak zase ideální pro kvasinky, které dokáží doslova vymlátit ty správné bakterie a návratu do normálu musíme většinou pomoci nějakými léčivy. A protože tento fakt často ženy ani neznají, mohou se tak dostávat do začarovaného kruhu opakovaných nebo dlouhodobě léčených mykóz.

„Nejedná se ale jen o mýdla, ale také holící pěny a lubrikační gely. Mnoho těchto přípravků je navíc parfémovaných a mohou vysušovat a dráždit kůži i sliznici,“ doplňuje gynekoložka Žižková.

Pravidlo č. 3: Všeho moc škodí

Jak už bylo řečeno, vhodná intimní hygiena hraje klíčovou roli v péči o naše intimní partie. Vagina i vulva mají své specifické potřeby a se správnou péčí o ně můžeme předejít řadě svědivých, pálivých a jiných celkově nepříjemných problémů. Samozřejmostí by měla být nejen správná volba mycích prostředků, ale například i zvýšená hygiena v období menstruace. Nejde jen o samotné sprchování, ale i výměnu menstruačních pomůcek po 2-4 hodinách. Tampony, kalíšky a obecně vše co se zavádí do pochvy, bychom měli obsluhovat pečlivě umytýma rukama.

Odborníci také jednoznačně doporučují nepodceňovat spodní prádlo, upřednostňovat sprchu před koupelí, důkladně se otírat nejen po toaletě, ale i po koupání - a to zepředu dozadu. A pozor: Intimní partie je nejlepší omývat pouze jedenkrát denně. Přehnanou péči, si můžeme uškodit úplně stejně jako péčí nedostatečnou. Nehas, co tě nepálí v tomto případě opravdu neplatí.  

 

Gynekologicky doporučené produkty:

 

Intimní hygiena sebemed

Je navržena speciálně pro potřeby ženské intimní hygieny s pH, které podporuje přirozenou rovnováhu mikroflóry intimních míst (pH 3,8 a pH 6,8 pro ženy po přechodu). Výrobky mají zklidňující a antibakteriální účinky a jsou vhodné pro každodenní jemnou hygienu intimních míst. o jejich kvalitě scědčí i to, že jsou vhodné při menstruaci a šestinedělí.   

 

Intimní mycí emulze pH 3,8

Díky pH 3,8 poskytuje přirozenou rovnováhu mikroflóry a díky heřmánku má zklidňující účinky. Je 100% bez mýdla a alkalických složek. Součástí složení je zvlhčující aloe barbadensis, přírodní mycí tensidový komplex a speciální formule pro každodenní hygienu citlivých intimních míst Při pravidelném používání chrání před patogenními mikroorganismy a podrážděním. Vhodné i pro použití během menstruace a šestinedělí. 

K dostání je v klasickém i praktickém cestovním balení.

Nyní navíc ke každému produktu dárek (kromě cestovního balení) - krém sebamed PRO! Revitalizační oční krém za 599,- Kč. ZDARMAwink

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail