Domů / Novinky / Den kůže se značkou Sebamed!
Kategorie
Výrobci
Odběr novinek

Den kůže se značkou Sebamed!

Den kůže se značkou Sebamed!  - KupKosmetiku.cz    Jako každý rok, i letos sebamed slaví 5.5. Den kůže!

Tento den byl vybrán pro číselnou podobnost s přirozeným pH zdravé pokožky 5,5. Jeho definování změnilo celý kosmetický průmysl a stojí za ním právě značka sebamed, německá rodinná firma založená lékařem Heinzem Maurerem v roce 1963. Účinnost kosmetiky sebamed na zdraví pokožky byla potvrzena a zdokumentována více než 120 vědeckými studiemi. Zůčastnili se jich i atopici, alergici a lidé s problémovou nebo extrémně vysušenou pokožkou či silným akné.

Značka sebamed se ke Dni kůže připojuje již po dvanácté a na oslavu tohoto data si pro své zákazníky připravuje vždy speciální nabídku. Rok 2021 není výjimkou, a vy se tak můžete těšit na téměř dva týdny slev. Od 3. do 16. května můžete na našem e-shopu Kupkosmetiku nakupovat produkty sebamed s až 50% slevou. Jelikož mottem značky sebamed  je: „Pouze zdravá pleť je krásná“, chceme podpořit Den kůže výhodnou nabídkou a připomenout tak důležitost správné péče o pokožku. Akce platí  letos nově i na pro produkty z řady sebamed Baby a opalovací kosmetiku.

Kouzelný plášť

Zdravá pokožka má již od dětství mírně kyselé pH, proto hovoříme o kyselém ochranném plášti pokožky, který nás chrání před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Pokud dojde k narušení pláště, například používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím, pH pokožky se začne přibližovat k neutrálnímu, které je však ideálním prostředím právě pro patogenní organismy. Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžně má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny, u dětí a starších lidí je tato doba ještě delší. A čím déle tento proces trvá, tím vyšší je riziko poškození pokožky. Ještě zřetelnější je tento problém u lidí se sklony k atopickým ekzémům, s velmi suchou pokožkou či alergikům, kteří by měli výběru mycích prostředků věnovat zvýšenou pozornost. U citlivé i normální pleti je vhodné postarat se o její hydrataci po mytí vhodným krémem, aby byl doplněn tukový filtr pokožky. Většina žen věnuje tuto péči pleti obličeje, neměli bychom však zapomínat na ruce a pokožku celého těla, především na místa se sklonem k vysušování jako jsou lokty či kolena.  

Funkční tutovky v akci

Produkty značky sebamed mají kyselé pH 5,5 a tím nenarušují ochranný kyselý plášť. Pokožka tak zůstává silná a plní svou základní funkci, tedy bariéry před nebezpečnými vnějšími vlivy a zůstávala krásná a bez podráždění. Sebamed nabízí produkty pro mytí i péči o pokožku včetně deodorantů, šamponů a speciální řady pro problematickou i suchou pleť, ale i produkty pečující o stárnoucí pokožku, stejně jako u to dětskou. V rámci velkrysých slevových oslav Dne kůže si každý může ověřit, že sebamed skutečně funguje.

Buďte trendy!
Akce, slevy a novinky
přednostně na váš e-mail