Plánované a přirozené otěhotnění s Ritexem
Plánované a přirozené otěhotnění s Ritexem
Mnoho párů se v dnešní době potýká s problémy spojenými s přirozeným otěhotněním. Především ve vyspělých zemích je neplodnost častým jevem.

Aktuality

Téma odličování a čistění pleti je aktuální v každém ročním období. Už v předchozím článku jsme Vás naučily o pleť pečovat na cestách a v polních podmínkách, dneska si něco řekneme o vhodnosti odličovacích a čisticích přípravků podle typu pleti.

 

 

Očistu pleti nepodceňujte a věnujte jí čas ráno i večer. Ptáte se proč i ráno, když make-up na noc nepoužíváme? Ano, i ráno je třeba se o pleť postarat a umýt ji. Přece jen se v noci na pleť dostane z polštáře hodně nečistot, pleť se také potí a mastí. Při ranní očistě to s kosmetickými přípravky nepřehánějte, stačí pleť vyčistit pleťovou nebo micelární vodou.

 

Pokud se pravidelně na den líčíte, věnujte více času jak samotnému odlíčení, tak i výběru správné čisticí kosmetiky. Na trhu je spousta čisticích a odličujících přípravků, ovšem ne všechny jsou vhodné pro různé typy pleti. Představme si nyní výrobky značky Lirene určené ke každodenní očistě pleti.

 

Pokud trpíte na sušší pleť, není dobré k čistění pleti používat čisticí gely či mýdla, která pleť vysušují. Místo toho doporučujeme zvolit čisticí mléka, která suchou pokožku vyživí, zklidní a zároveň hydratují. K péči o suchou pokožku a její odlíčení je určeno Čisticí mléko s mandlovým olejem značky Lirene. Aplikace a použití jsou velmi jednoduché, mléko naneste na vatový tampónek a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky obličeje a krku, směrem od jejich středu ven. Při samotném odličování je nutné nanášet produkt tak dlouho, dokud nejsou veškeré nečistoty na tampónku, tedy prvním tampónem pleť úplně nevyčistíte. Jedinečná krémová formule čisticího mléka pleť šetrně vyčistí a zároveň je pokožka jemná a hydratovaná. Na závěr pleť vždy opláchněte čistou vodou.

 

 

U normální a mastné pleti je základní přípravek k odlíčení odlišný než u pleti suché. Odličující mléko není pro mastnou pleť vhodné, protože ji může zanášet a ta se bude mastit ještě více. Pro mastnou pleť je dobré využívat výrobky určené přímo jí na míru, jako jsou speciální matující čisticí gely a mýdla. Ty se aplikují na navlhčenou pokožku a následně se smyjí vlažnou vodou.

 

Závěrečná péče po odlíčení je shodná jak u suché, tak i mastnější pleti. Celý proces odličování a čistění pleti zakončete pleťovým tonikem. Tady je dobré si říci, jaký je rozdíl mezi čisticí vodou a zmiňovaným tonikem. Čisticí pleťová voda se primárně používá k odlíčení make-upu a vyčištění pleti. Kdežto tonikum se aplikuje již na vyčištěný obličej a slouží k dočištění pleti, zklidnění pokožky a především k uzavření pórů. Z tohoto důvodu používejte tonikum zejména ráno, kdy hravě zvládne dočistit obličej od nečistot usazených během noci, pleť také osvěží a stáhne póry. Tím je zjemní, nebudou tak nápadné, ale především se do nich nedostanou nečistoty z ovzduší a následně naneseného make-upu. Nejlepší je volit tonika nedráždivá bez obsahu alkoholu jako je např. Lirene Hydratační tonikum s aloe. Jemné složení tonika zajistí důkladné dočištění pleti bez podráždění, nepříjemného štípaní či pnutí pleti. Nemusíte se ani vyhýbat citlivému očnímu okolí, protože je nijak nedráždí ani nevysušuje. Naopak dodá potřebnou hydrataci, kterou v pleti následně uzamkne. Hydratace nás příjemně překvapila a přišla nám opravdu znatelná. Celkově je tonikum na pleti velice příjemné, svěže voní a jeho pravidelné používání je na pleti hodně znát. Ta působí svěžím dojmem, méně se mastí a nedokonalostí také ubylo.

 

 

I u péče o pleť, kde je nejdůležitější její pravidelné čištění a odličování, platí pořekadlo, že méně je více. Pamatujte na to, že vždy je třeba k potřebám pleti přistupovat s citem a volit šetrné přípravky určené pro Váš typ pleti. Jedině tak docílíte zdravé a mladě vypadající pleti.  

 

Radu a Maru